Jaki wybrać kocioł?

Podstawom wyboru urządzenia grzewczego jest paliwo jakim będziemy dysponować np. gaz ziemny, gaz płynny, olej opałowy, paliwa stałe /drzewo, pelety, i inne /. Jeżeli dysponujemy wyborem więcej niż jednego rodzaju paliwa należy przyjąć względy ekonomiczne tj. ceny paliw. Ponadto należy zwrócić uwagę na miejsce gdzie urządzenie bądź urządzenia będą się znajdować. Pomieszczenia muszą spełniać określone warunki techniczne takie jak kubatura, wysokość, wentylacja, przewody spalinowe.

Ważnym elementem decydującym o wyborze jest również łatwość obsługi. Jako bezobsługowe można przyjąć kotły gazowe i olejowe. Kotły na paliwa stałe wymagają stałej obsługi i dozoru.

Ponadto kotły na paliwa stałe są kotłami wysokotemperaturowymi i nadają się w zasadzie do układów grzejnikowych.
Kolejnym ważnym elementem który należy uwzględnić jest ciepła woda użytkowa. Należy pamiętać że bardziej ekonomiczne i komfortowe jest stosowanie kotłów z zasobnikami  ciepłej wody użytkowej niż kotłów dwufunkcyjnych. Ma to znaczenie szczególnie w domkach jedno czy wielorodzinnych.

Kotły dwufunkcyjne sprawdzają się w mieszkaniach gdzie z uwagi na brak miejsca nie można zastosować kotła z zasobnikiem.

Kolejnym a dla części użytkowników zapewne najważniejszym elementem jest bezpieczeństwo użytkowania,  szczególnie kiedy tak często słyszymy o zaczadzeniach. I tu polecamy Państwu urządzenia gazowe i olejowe firmy Wolf z serii CGG, CGB, CGW, CGS, COB. Stosując te urządzenia nie tylko możemy całkowicie wyeliminować możliwość zatrucia tlenkiem węgla ale również zmniejszymy koszty eksploatacji. Urządzenia te są bardzo oszczędne z uwagi na wysoką sprawność ale tak że wyposażone w automatykę pogodową z bardzo przyjazną obsługą dla użytkownika.

 

files/media/wiszacy.jpg

Kocioł "turbo" z serii CGG.

Estetyka, przyjazna obsługa, łatwy dostęp do wszystkich elementów urządzenia to cechy charakterystyczne kotłów ComfortLine, do kórych należy CGG. Wysoka sprawność średnioroczna oraz cicha i ekonomiczna praca urządzenia to wynik zastosowania palnika z żaroodpornej stali szlachetnej.

Bezpieczeństwo użytkowania gwarantuje natomiast elektroniczna kontrola odprowadzania spalin.

Elektroniczne sterowanie zapłonem, elektroniczna kontrola płomienia oraz modulacyjna regulacja mocy pozwalają na precyzyjne dostosowanie wydajności kotła do aktualnych potrzeb instalacji c.o. i c.w.u.

Automatyka systemowa WRS Wolf zapewnia właściwy komfort w zakresie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach - dzięki wykorzystaniu regulacji pogodowej lub pokojowej. Kotły CGG posiadają wysoką sprawność energetyczną oraz niską emisję substancji szkodliwych dla środowiska (NOx) - 3 gwiazdki.

 

 

files/porady/kociol/image3.png

Kocioł kondensacyjny z serii CGB.

Zaawansowane technologicznie projekty kotłów ComfortLine otwierają futurystyczne perspektywy technologii grzewczej. Eleganckie kształty, ich niezwykły styl orazc łatwość serwisowania kształtują koncepcję ComfortLine. Jednostka grzewcza zasilająca instalację wspomagana jest zaawansowanym technologicznie systemem kontrolnym, który umożliwia dogodną obsługę oraz gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania.

 

 

 

 

 

 

 

files/porady/kociol/image4.pngWisząca centrala kondensacyjna z serii CGW z zasobnikiem warstwowym c.w.u. Centrala kondensacyjna CGW ComfortLine to najnowsze urządzenie kondensacyjne Firmy Wolf. CGW łączy w sobie najwyższą sprawność (sięgającą nawet 109%) oraz komfort
małej przestrzeni zabudowy.

CGW to pierwszy wiszący gazowy kocioł kondensacyjny ze zintegrowanym zasobnikiem warstwowym c.w.u. Zasobnik warstwowy wykonany jest ze stali nierdzewnej. Zastosowana technologia i specjalna budowa urządzenia, zapewniają przygotowanie 170 l cieplej wody o temperaturze 45OC w ciągu 10 minut. Specjalna obudowa i innowacyjna izolacja gwarantują minimalne straty ciepła.

Wyjątkowo cicha praca (energia dźwiękowa absorbowana jest w urządzeniu) dodatkowo podwyższa komfort użykowania. Natomiast ze względu na swoje niewielkie wymiary - kocioł CGW nadaje się idealnie do montażu w każdym pomieszczeniu spełniającym wymogi techniczne.

 

 

files/porady/kociol/image5.pngStojąca centrala kondensacyjna z serii CGS z zasobnikiem warstwowym c.w.u. Naszym systemem ComfortLine ustanawiamy nowy standard dla dobra i wygody Użytkownika. Te nowoczesne kotły przeznaczone są do zasilania zarówno gazem ziemnym jak też gazem płynnym. Nowoczesnoświszć kotłów ComfortLine polega na ulepszonych szczegółach, które doskonale współgrają z montażem i serwisem.

Kotły ComfortLine charakteryzują się wyjątkowo niską emisją substancji szkodliwych oraz bardzo wysoką sprawnością średnioroczną. Wbudowany zasobnik warstwowy o bardzo dużym wydatku c.w.u. porównywalny jest do dwukrotnie większych zasobników tradycyjnych zasobników wężownicowych.

Kotły Wolf z serii ComfortLine dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii i estetyce wykonania, spełniają najbardziej wyszukane potrzeby Użytkownika. Dlatego nasze motto brzmi: Przyjazne technologie...

 

 

files/porady/kociol/image6.pngOlejowe kotły kondensacyjne firmy Wolf są atrakcyjną alternatywą dla tych którzy nie mają możliwości podłączenia gazu do domu. Dzięki swojej sprawności do 105% są oszczędne oraz przyjazne dla środowiska. Mają możliwość pracy na oleju ekologicznym, mogą współpracować z kolektorami słonecznymi. Niemiecki test konsumencki (GUT 5/2008) wykazał, że produkt ten należy do najwyżej ocenionych kotłów. Taka ocena potwierdza fakt, że olejowy kocioł kondensacyjny firmy Wolf, jest jednym z najbardziej sprawnych, bezpiecznych i łatwych w obsłudze produktów na rynku.

Kocioł kondensacyjny COB wyróżnia: nowoczesny design, nowe rozwiązania techniczne, niskie zużycie energii elektrycznej, współpraca z warstwowym zasobnikiem c.w.u. o pojemności 160 litrów, dzięki któremu uzyskuje wydatek ciepłej wody w ilości 280 litrów przez 10 minut. Nowoczesna technika i komfort, szlachetność we wzorze i najwyższa niemiecka jakość w technice, pozwalają nam spełnić Państwa oczekiwania.

Aby zapewnić prawidłowe i bezawaryjne działanie urządzeń  należy dokonywać przeglądów okresowych połączonych z analizom spalin przy pomocy odpowiedniego urządzenia. Analiza spalin jest podstawą do prawidłowego wyregulowania palnika co ma bezpośredni wpływ na pracę urządzenia a przede wszystkim jego sprawność i czystość spalin. Jest to czynność niezbędna przy kotłach z palnikami nadmuchowymi i kotłach kondensacyjnych zarówno gazowych jak i olejowych.

Dbając o urządzenia dbamy o własne pieniądze, bezpieczeństwo i komfort. Pamiętajmy iż urządzenia te o czym zapominamy pracują w większości całą dobę 365 dni w roku produkując ciepło dla naszych domów a w okresach letnich ciepłą wodę użytkową.

Naszym klientom zapewniamy całodobowy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny (wymagana umowa serwisowa).

Nowoczesne i energooszczędne systemy renomowanej niemieckiej firmy WOLF, gwarancją jakości i satysfakcji.

serwis wolf szczecin, serwis kotłów gazowych, serwis kotłów olejowych, naprawa kotłów gazowych, naprawa kotłów olejowych, instalacje kanalizacyjne, instalacje wodne, instalacje hydrauliczne, instalacje C.O., kotły gazowe, kotły olejowe, serwis kotłów, naprawa kotłów, piece gazowe, piece olejowe, naprawa pieców gazowych, naprawa pieców olejowych, serwis Wolf, autoryzowany serwis Wolf, serwis Unical, serwis Unical Szczecin, eksploatacja kotłowni, kontrola szczelności instalacji gazowej, centralne ogrzewanie Szczecin, instalacje CO Szczecin, instalacje grzewcze Szczecin, instalacje gazowe Szczecin, instalacje wodne Szczecin, kanalizacja Szczecin , solary Szczecin, instalacje solarne Szczecin, systemy solarne Szczecin